ETAP I ETAP IB ETAP II ETAP III ETAP IV

Osiedle Alfa Park jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń, naturę i otoczenie zieleni, bez konieczności rezygnacji z dynamicznego rytmu miasta.

Zestawienie dwóch światów - Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z bliskością centrum Gdańska tworzy przyjemne miejsce do zamieszkania na stałe.

Osiedle zlokalizowane jest na granicy dzielnic Piecki-Migowo, Jasień i Brętowo. Mocną stroną lokalizacji jest dobra komunikacja, która zapewnia szybkie i komfortowe połączenie z centrum Gdańska oraz innymi trójmiejskimi dzielnicami. Przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej umiejscowiony jest tuż przy granicy osiedla, w otoczeniu terenów zielonych.

Dzięki PKM można w ekspresowym tempie dotrzeć nie tylko do centrum miasta, ale również na lotnisko czy do samego serca Kaszub. Osiedle Alfa Park jest jednym z najlepiej skomunikowanych inwestycji mieszkaniowych. W 2015 roku powstał nowy układ drogowy łączący tereny osiedla z przystankiem kolei i obwodnicą Trójmiasta, który umożliwia dotarcie do śródmieścia Gdańska już w 11 minut.

ZIELONA STRONA MIASTA

Etapy osiedla Alfa Park powstają w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Stawu Wróbla oraz zbiornika wodnego “Jasień”.

TRÓJMIEJSKI pARK KRAJOBRAZOWY

Rozciąga się na terenie Gdańska, Sopotu i Gdyni i stanowi blisko 20 000 hektarów powierzchni. Oznaczone są w nim liczne szlaki spacerowe i ścieżki biegowo-rowerowe.

Blisko 20 000 ha lasu

Staw Wróbla

Staw Wróbla to pięciohektarowy zbiornik wodny, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla. Obecnie tereny stawu są wykorzystywane głównie do rekreacji mieszkańców pobliskich okolic. Staw Wróbla jest również miejscem odwiedzin i lęgowisk wielu gatunków ptaków.

Zależy nam, żeby okolice Stawu Wróbla były jeszcze bardziej atrakcyjne dla odwiedzających.

Wierzymy w potencjał młodych architektów, dlatego poprosiliśmy studentów Politechniki Gdańskiej o przygotowanie projektu zagospodarowania terenu. Efektem naszej współpracy było wiele oryginalnych pomysłów, wśród których najlepsze poddane zostały głosowaniu na stronie internetowej
staw-wrobla.pl. Werdykt głosujących na ulubioną koncepcję pozwolił nam wytyczyć kierunek rozwoju najbardziej odpowiadający mieszkańcom i krajobrazowi Stawu Wróbla.

50 000 m2 lasu
Fields marked with an * are required
Podając swoje dane osobowe wyrażasz zgodę na kontakt drogą mailową.